środa, 24 lipca 2013

Powrót do korzeni, praca u podstaw

Mimo, że minęło sporo czasu od ostatniego wpisu, wracam ze zdwojoną siłą. Siłą w wiedzy i spostrzeżeniach. Liczy się przecież czas jaki spędzamy na obserwacji otoczenia, jest to swego rodzaju edukacja, pod warunkiem całkowitej jej świadomości. Jako że niejednokrotnie wspominałam o mojej inklinacji do obuwia, dziś także się na nim skupię. Trzeba powiedzieć, że z dnia na dzień w Polsce rośnie zainteresowanie jakością wykonania, gatunkiem materiałów czy pochodzeniem odzieży. Na świecie jest to rosnący trend, w naszym kraju raptem przy kilku kampaniach w historii wspomniano o powyższych atrybutach. Czy traktuje się nas jak zacofanych i nienowoczesnych? Bez wątpienia istotną rolę odgrywa w tym segmencie siła nabywcza, bez wątpienia odgrywa tu dużą rolę brak zainteresowania. Cieszy mnie niemniej, że pojawiają się ludzie, którzy w pasji i powołaniu propagują stosowną wiedzę. Czasem wystarczy zasiać myśl, innym razem potrzeba wywodu, jednak nawoływanie do poszerzania horyzontów się opłaca. Może niebawem sytuacja się odmieni, może staniemy się narodem wymagającym i świadomym jak na przykład Niemcy? Pamiętajmy, dają nam to czego oczekujemy, nie odwrotnie! Zatem oczekujmy lepiej i bardziej.
Mówiąc o jakości, mówiąc o butach, chciałam zapoznać Was z letnią kolekcję jednego z bardziej prestiżowych sklepów obuwniczych. Marka zarzeka się, iż w ofercie ma produkty najwyższego gatunku, ręcznie szyte we Włoszech, o klasycznym sznycie. Sprawdziłam osobiście... I nareszcie! Po raz pierwszy kupując w Polsce buty nie doznałam rozczarowania. Mam na myśli  to, że decydując się na zakup w sklepach powoli przyzwyczajałam się do obcierania tu i tam, twardej skóry i konieczności pozbycia się takich butów po drugim sezonie ze względu na brak trwałości. Ze szczerością buty marki Partenope mogę porównać niemal do luksusowych firm jak A.P.C, George Cleverley, Tod's, O'Keeffe i Church's. Nadzieja leży w metamorfozie polskiej mody męskiej i damskiej, gdzie króluje ograniczenie wyobraźni oraz wysmakowanych wzorców. To finisz noszenia adidasów w upalny dzień, butów biurowych do teatru! W cywilizacji odkryto wiele odmian obuwia, czas na ich eksplorację! Z czystym sumieniem polecam buty Partenope, które tchnęły nadzieję w polski rynek sklepów z obuwiem. Klasyczne, komfortowe i uwaga! Oferują buty tylko ze skór cielęcych. Spójrzcie o oceńcie sami: www.partenope.pl
Partenope damskie brogues


Partenope damskie derby
Partenope damskie lordsy

Partenope damskie lordsy


Partenope damskie carshoes

Partenope męskie carshoes

Partenope męskie oxfordyPartenope męskie mokasyny

Partenope męskie monki

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny blog, szczególnie układ postów i bardzo fajna wiedza na temat mody.
    www.toomuchpigment.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj ponownie! Bardzo brakowało mi tych wpisów!
    Jaka szkoda, że damskie rozmiary Partenope nie przekraczają z reguły 40.. Zerknęłam więc na męskie :) Zastanawiam się, jak dużym nietaktem byłoby paradowanie w męskich butach - niektóre modele są wprost urocze!

    OdpowiedzUsuń

Na dyskusję o modzie jestem otwarta, słucham: