piątek, 18 lutego 2011

Jakich trendów się wystrzegać II, czyli dlaczego nie toleruję szortów do rajstop

Ciągnąc temat niechcianych nurtów fashion, drugą część poświecę ogólnym stylizacjom, które bez względu na panującą modę pojawiają się szczególnie wśród dyletanckich modowo kręgach. Laickie upodobania do przebieranek prowadzą bądź to do prawdziwej ekstrawagancji i prekursorstwa, bądź do totalnego bezguścia. Na pierwszym miejscu wśród odstręczających mnie ubiorów jest zestawienie szortów z rajstopami (szczególnie źle działają na mnie w takim zestawie rajstopy czarne, półprzezroczyste). Najczęściej spotykam ubrane tak dziewczęta mające 15 lat, którym z jasnych powodów mogę to wybaczyć. Druga grupa to kobiety, ubrane tandetnie, starające się zwrócić uwagę mężczyzn na swoje "prawie nagie" nogi. Powielanie takiego ubioru jest w złym guście, a kojarzy mi się co najwyżej z nazbyt źle prowadzącymi się paniami. Kolejnym pseudo trendem jest ubranie kozaków za kolano (zwłaszcza jasnych, na obcasie) przy niskiej sylwetce, tudzież krótkich nogach. Tak okrutne skrócenie i obniżenie postury wpływa niekorzystnie na ogólną prezencję. Ostatnim odpychającym mnie nurtem modowym jest połączenie spodni typu rybaczki z kozakami lub oficerkami. Określona grupa kobiet, ubierająca się w wyżej opisany sposób, to często panie nie mające innych punktów odniesienia, niż te własnie, wyżej przytoczone. Jak widać ważne by w życiu mieć dobre wzorce, także te  modowe...

4 komentarze:

 1. Niestety na polskich ulicach bezwzględnie króluje.. bezguście tak +BRAK SAMOKRYTYKI. Robi się tu wszystko, żeby- zamiast maskować- uwypuklać mankamenty figury.
  Oby więcej miejsc takich jak to- może coś dotrze do tych pań, które w kwestiach mody są całkowicie zagubione.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rybaczki z kozakami nie są złe... dużo zależy od fasonu i długości jednych i drugich

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja uwielbiam nosić szorty i do tego rajstopy bo wiem że wyglądam w nich dobrze ;P

  OdpowiedzUsuń
 4. tak, tak. szorty plus rajstopy stanowczo be, twoim zdaniem, rozumiem kiedy dorosła kobieta tak sie ubierze wygląda to niekorzystnie ale takie dziewczyny do 20 roku życia dlaczego nie? poza tym m.in. tegoroczna kolekcja topshopu proponuje nam właśnie szorty do rajstop. więc nie wiem czy wpis trafiony.

  OdpowiedzUsuń

Na dyskusję o modzie jestem otwarta, słucham: