środa, 15 września 2010

Celebryci świata mody na co dzień

Temat "backstage"- poza wybiegiem- poruszałam, ale inspiracyjny styl modelek będę często przytaczać. Mam kilka fotografii znanych postaci wybiegów oraz stałych bywalców modowych after parties. Uwielbiam łatwość łączenia dodatków oraz lekkość i bezpretensjonalność strojów. Może to zasługa dziewczęcego makijażu i naturalności włosów, może niewymuszonej klasy w sylwetce. Wiem jednak, iż nie wszystkich przekonuje taki styl. Wybierając się na przykład do centrum handlowego, obserwuję, jak polskie kobiety mają zwyczaj się ubierać. Nie można mówić o braku gustu (choć po cichu tak sobie myślę), wynika to z całkowitego braku świadomości. Świadomości tego, że wygląd jest ważny. Świadomości, iż estetyka naszego wyglądu wpływa na każdą dziedzinę życia. Że możemy być atrakcyjne w każdym wieku i mając różne sylwetki. Nie mam zamiaru nadawać temu artykułowi mesjanistycznego patosu, warto po prostu czasem zdać się na czyjś gust, zwłaszcza jeśli same nie czujemy się pewnie w tej materii. Kopiowanie ok- tylko jeśli nie jest to kopiowanie tandetnego wizerunku. Wymyślanie własnego stylu tak- ale pod warunkiem, że nie robimy z siebie klauna i nie krzywdzimy własnej sylwetki. Bądź sobą, bądź kreatywna i pamiętaj: prostota jest zawsze en vogue!

zdjęcia pochodzą m.in.z:  New York  "Off the Runway", Tommy Hilfiger 25th  Anniversary,  Thakoon After Party, The Romantics
źródło: www.vogue.com

2 komentarze:

  1. Problem Polski polega na tym, że własny styl nie jest akceptowany przez tzw "ulicę", którą dobrze podsumowałaś we wpisie. Najbardziej zadziwiający jest tu fakt, że na prostotę "ulica" reaguje nieraz dwa razy bardziej agresywnie niż na ekstrawagancję. Przedziwny kraj.

    OdpowiedzUsuń
  2. stuprocentowa racja:)

    OdpowiedzUsuń

Na dyskusję o modzie jestem otwarta, słucham: